در خرید لوازم آرایشی مراقب این 3 اشتباه رایج باشید. bigstockphoto Red Flower And Nail Polishes 4783358 800x534 وبلاگ 2 ستونه bigstockphoto Red Flower And Nail Polishes 4783358 800x534

در خرید لوازم آرایشی مراقب این 3 اشتباه رایج باشید.

شما برای خرید لوازم آرایش کجا می روید؟ داروخانه یا فروشگاه های عرضه کننده لوازم آرایشی و بهداشتی؟ شاید هم می روید سراغ بساط  دست فروش ها و با قیمت کمتر چند قلم از محصولات آرایشی و بهداشتی را می خرید و می برید خانه.

مواد آرایشی
به هر حال اگر اهل استفاده از لوازم آرایشی در منزل هستید، بد نیست اصول خرید این محصولات را یاد بگیرید. در اینجا به 3 خطای رایج در خرید لوازم آرایشی اشاره می کنیم :

اشتباه اول : بی توجهی به خطر مسمومیت
خیلی از بانوان، طرفدار لوازم آرایشی هستند که روی پوست آنها ماندگاری طولانی تری داشته باشند که البته فروشندگان هم با توجه به این نیاز، محصولات خود را تحت عنوان، رژ لب 24 ساعته و یا کرم پودر گریم به مشتریان عرضه می کنند.

بد نیست بدانید مواد آرایشی که دارای ماندگاری طولانی تری روی پوست هستند، حاوی درصد بالایی سرب هستند، زیرا این فلز تاثیر زیادی در باقی ماندن پارافین و رنگ‌های آرایشی روی پوست دارد.

هر چه قدر سرب در این محصولات آرایشی بیشتر باشد، ماندگاری این محصولات روی پوست هم طولانی تر خواهد بود.

توصیه کاربردی :
برای اینکه بفهمید لوازم آرایشی که قصد خرید آن را دارید حاوی سرب است یا نه، می توانید از آزمایش بسیار ساده ای استفاده کنید. مقداری از رژ لبتان را روی دستتان بمالید. با یک انگشتر طلا روی آن را خراش دهید. اگر رنگ آن به مشکی تغییر یافت، مطمئن باشید که آن محصول دارای درصد بالایی از سرب است.

بد نیست بدانید لوازم آرایشی معتبر که مواد مصرف شده در تولید آن روی برچسبشان ذکر شده است، سرب ندارند و وزارت بهداشت نیز برای لوازم آرایشی و بهداشتی که حاوی سرب باشند، برچسب فارسی تایید شده را صادر نمی کند.

اشتباه دوم : بی توجهی به تاریخ مصرف
آیا شما هم عادت دارید اگر عاشق رنگ یک سایه چشمتان هستید، آن را سال ها نگه دارید؟ ولی حتما می دانید پس از چند سال، آن ماده آرایشی دیگر حالت پودری اولیه خودش را ندارد و به آسانی روی پوست شما پخش نخواهد شد.

دومین نکته ای که هنگام خرید لوازم آرایش باید به آن توجه کنید، تاریخ مصرف ذکر شده روی جعبه  لوازم آرایشی است. به گفته محققان روسی، بیش از نیمی از بانوانی که برای خرید لوازم آرایش به فروشگاه ها می روند کوچکترین توجهی به تاریخ مصرف این محصولات ندارند و به علاوه تا وقتی تمام نشود آن را دور نمی ریزند.

این در حالی است که بسیاری از این محصولات ماه ها نیز در فروشگاهها، گمرک و….  باقی می مانند و وقتی به فروش می رسند چیزی به پایان تاریخ مصرف شان باقی نمانده است.

توصیه کاربردی :
هنگام خرید لوازم آرایشی، قبل از پسندیدن رنگ این محصولات، به دنبال تاریخ مصرف آن باشید. محصولات معتبر حتما دارای تاریخ تولید و تاریخ انقضا هستند.

اشتباه سوم : خرید محصول قلابی به جای اصل
ممکن است شما به جعبه یک ریمل نگاه کنید و ببینید برچسب کنترل کیفیت وزارت بهداشت را دارد و با خیال راحت آن را بخرید، ولی بد نیست بدانید فقط داشتن برچسب وزارت بهداشت کافی نیست.

دکتر سید جمال سعید واقفی، دبیر انجمن داروسازان می گوید: «گاهی مواد آرایشی بهداشتی که حتی از کانال‌های رسمی و با مجوز وزارت بهداشت و درمان وارد کشور می شوند، بسته بندی پلمپ شده ندارند و به راحتی به وسیله افراد سودجو تخلیه و با مواد دیگری پر می شوند که ممکن است عوارض بدی روی سلامت پوست شما بر جای بگذارند.
در این صورت شما پول زیادی بابت یک مارک معتبر پرداخته اید، ولی لوازم آرایشی قلابی را مصرف می کنید. در برخی از موارد، متخلفان حتی قالب ظروف و برچسب مواد خارجی را ساخته و با موادی بسیار متفاوت با موادی که روی ظرف درج شده است، پر می کنند که این مساله سلامت مصرف کنندگان را تهدید می کند. این در حالی است که با وجود پرداخت هزینه بسیار زیاد برای تهیه مواد خارجی و با اطمینان از برچسب وزارت بهداشت، باز هم معلوم نیست که واقعا چه چیز مصرف می کنند.»

توصیه کاربردی :
برای اینکه دچار چنین مشکلاتی نشوید، اول لوازم آرایشی معتبر را انتخاب کنید و سپس از برچسب وزارت بهداشت و پلمپ بودن آن محصول مطمئن شوید.

چندی است که شما برچسب های سفیدرنگی با نوشته های سیاه رنگ را روی محصولات آرایشی می بینید. بر اساس ماده 11 قانون مواد خوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی باید روی تمام اقلام خارجی، برچسب فارسی نویسی شامل نام محصول، نام تجاری، تاریخ تولید و انقضا، شماره مجوز ورود از وزارت بهداشت و نام شرکت واردکننده درج شده باشد.
دقت کنید شماره ثبت، شماره بهره برداری و بارکد به هیچ عنوان نشانه مجوز تولید بهداشتی نیست و مواد آرایشی باید دارای پروانه ساخت یا مجوز رسمی ورود از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باشند.

بد نیست بدانید مندرجات وزارت بهداشت روی مواد وارداتی به سه شکل برچسب، مهر ( مانند درج تاریخ تولید و تاریخ انقضا) یا به صورت فارسی‌نویس روی برچسب اصلی ظرف است که نوع آخر، بهترین نوع ممکن برای غیرتقلبی بودن آن محصولات است.
منبع : salamatnews.com

0 نظرها
راهنمای خرید اسپرسو ساز خانگی                 nova 140 espresso maker وبلاگ 2 ستونه D8 A7 D8 B3 D9 BE D8 B1 D8 B3 D9 88 D8 B3 D8 A7 D8 B2 D9 86 D9 88 D8 A7 D9 85 D8 AF D9 84 nova 140 espresso maker

راهنمای خرید اسپرسو ساز خانگی

قهوه، نوشیدنی ای با ارزش غذایی بالا است که علاقمندان فراوانی در سراسر جهان دارد. در ایران نیز روز به روز به علاقه مندان این نوشیندنی خوش عطر و طعم اضافه می شود. تا جایی که داشتن یک دستگاه قهوه ساز و یا اسپرسو ساز هر فرد علاقه مند به قهوه را وسوسه می کند. اما در بازار گسترده ی قهوه ساز ها، خرید یک دستگاه اسپرسوساز به صرفه و البته با کیفیت نیاز به دانستن نکات مهم و تخصصی دارد. اگر به فکر خرید یک دستگاه اسپرسو ساز برای منزل ، محل کار و یا کسب و کار کوچک خود افتاده اید، بهتر است قبل از خرید به نکات زیر توجه کنید.

راهنمای خرید اسپرسوساز های رو گازی ( موکاپات )

راهنمای خرید اسپرسو ساز خانگی 1 95 وبلاگ 2 ستونه 1 95

 

مواردی که برای خرید موکاپات ها باید توجه کنید:

 1. برند: برند موکاپات خریداری شده ، شاید مهم ترین موردی است که باید به آن توجه کنید. قطعا بین یک برند ایتالیایی مثل بیالتی با برندهای بی نام و نشان چینی تفاوت کیفیت فراوانی وجود دارد. البته نا گفته نماند که بعضی از مدل های برند بیالتی نیز درچین تولید می شود اما جنس بدنه و نظارتی که بر روی آن می شود باعث شده تا کیفیت آن مرغوب بماند. در بین برندهای دیگر موجود در بازار برند گت Gat ایتالیا نیز از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. برندهای جانبی مانند فلر Feller آلمان نیز کیفیت خوبی از خود نشان داده است.
 2. جنس بدنه: جنس بدنه از موارد اصلی و مهم انتخاب یک موکاپات خوب است. معمولا بدنه های موکاپات یا از استیل ضد زنگ و یا از آلمینیوم تشکیل شده است. اگر برند مطمئنی انتخاب کردید خیالتان از بهداشتی بودن آلمینیوم استفاده شده در موکاپاتتان راحت باشد. معمولا با توجه به نظارتی که اتحادیه اروپا بر روی کالای مرتبط با نوشیدنی و خوراکی دارد بهداشتی بودن جنس بدنه ها تضمین شده است. موکاپات هایی که از استیل ساخته شده نیز از نظر بهداشتی قابل دفاع ترند اما به دلیل خاصیت استیل و انتقال سریع تر گرما، قهوه تهیه شده در این موکاپات ها تلخ تر است و باید هنگام تهیه اسپرسو با آن ها حواستان باشد قهوه بوی سوختگی نگیرد
 1. ظرفیت : حتما ظرفیت موکاپات خود را به اندازه نیاز و مصرف خود انتخاب کنید. چرا که فیلترهای موکاپات در هر بار استفاده باید کاملا پر شود وگرنه قهوه ای رقیق و بد طعم را تجربه خواهید کرد. همچنین اگر مقدار آب استفاده شده کمتر از ظرفیت دستگاه باشد قهوه غلیظ و فوق العاده تلخی خواهید داشت. برای مثال اگر در هر بار استفاده بیشتر از دو فنجان قهوه استفاده نمی کنید، سراغ ظرفیت های بالاتر از 2 فنجان نروید.
 2. کارایی و مدل موکاپات: موکاپات ها نیز روز به روز پیشرفت می کنند. بنابراین حتما قبل از سفارش به مدل و کارایی موکاپات توجه کنید. برای مثال کسانی که اسپرسو با کرمای زیاد می خواهند می توانند از دو مدل بیالتی بریکا و بیالتی موکا کرم استفاده کنند. البته لازم به ذکر است که مدل بیالتی موکا کرم توقف تولید شده است و این مدل از برندهای جانبی دیگری همچون Feller در دسترس است.

راهنمای خرید اسپرسوساز های برقی خانگی غیر اتوماتیک

راهنمای خرید اسپرسو ساز خانگی 3 78 وبلاگ 2 ستونه 3 78تجربه نوشیدن یک اسپرسوی با کیفیت در خانه و یا محل کار، می تواند بسیار لذت بخش باشد. شاید به جرات بتوان گفت در بین دستگاه های با صرفه ی خانگی – اگر با دقت انتخاب شوند – دستگاه هایی هستند که این تجربه رابرای شما بوجود بیاورند. با توجه به تنوع برندهای موجود و گاهی شگفتی آفرینی برندهای کم نام و نشان تر، و یا دور از انتظار بودن برند های معروف تر، باید برای خرید این نوع دستگاه ها توجه بسیاری کرد. در ادامه نکاتی را که لازم است قبل از خرید اسپرسوسازهای خانگی مد نظر داشته باشید را با هم مرور می کنیم.

مواردی که برای خرید اسپرسوسازهای خانگی باید توجه کنید:

 1. توان دستگاه و فشار بخار

توان دستگاه اسپرسوساز عبارت است از: قدرتی که برای تولید یک فنجان قهوه با کیفیت زیاد مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین کیفیت یک قهوه ، کرمایی که روی آن ایجاد می شود، و در نهایت مهم ترین جز یک دستگاه اسپرسوساز، موتور و نتیجتا توان موتور است. دومین جز بسیار مهم یک اسپرسو ساز پمپ تولید بخار است که قدرت های متفاوتی دارد، و در تولید بخار آب و آب جوش اثر گذار است. در بین اسپرسوسازهای خانگی زیر یک ملیون تومان موجود در سایت قهوه ایلیا به ترتیب توان و فشار بخار میتوان به دستگاه های زیر اشاره کرد:

اسپرسوساز همسول  با قدرت 1350 وات و فشار بخار 15 بار

اسپرسو ساز نوا 149 ، نوا 148، و گاستروبک 42606 با قدرت 1250 وات و فشار بخار 15 بار

اسپرسو ساز دلونگی ECP 35.31 با قدرت 1100 وات و فشار بخار 15 بار

اسپرسو ساز و قهوه ساز دلونگی BCO240 با قدرت 1750 ( برای دو دستگاه قهوه ساز و اسپرسو ساز که در اصل حدود 1000 وات به اسپرسو ساز می رسد ) و فشار بخار 15 بار

اسپرسو ساز نوا 139 و نوا 140 با قدرت 1000 وات و فشار بخار 15 بار

اسپرسوساز و قهوه ساز دلونگی BCO264 با توان 900 وات و فشار بخار 15 بار

اسپرسوساز کاخلر یا قدرت 900 وات و قشار بخار 15 بار

 

 1. پرتا فیلتر و طراحی فیلتر ها

پرتافیلتر یک دستگاه نشان دهنده سطح کیفی آن دستگاه است. قسمت پلاستیکی و استیل و وزن یک پرتافیلتر ضامن استقامت دستگاه شما خواهد بود. سبد پرتافیلتر ها از دو نوع فشرده و غیر فشرده تشکیل شده اند که اکثر اسپرسوسازهای خانگی از سبد های فشرده استفاده می کنند. بنابراین طراحی سبدهای فشرده یک پرتافیلتر نیز میتوان مورد اهمیت باشد به گونه ای که کرمای تشکیل شده بر روی قهوه تا حدود زیادی می تواند نشات گرفته از همین امر باشد. لازم به ذکر است طراحی پرتافیلتر هر دستگاه بازه ی عملکرد آن دستگاه را نیز مشخص می کند. به طوریکه بعضی برند ها با تغییراتی که در طراحی فیلتر ها می دهند امکان استفاده از پد قهوه و یا کپسول قهوه را نیز در کنار پودر قهوه فراهم می سازند

راهنمای خرید اسپرسو ساز خانگی 41364512 841288752741580 1024994517785229856 n وبلاگ 2 ستونه 41364512 841288752741580 1024994517785229856 n3جنس بدنه و کیفیت ساخت

قطعا ضامن سلامت و کیفیت هر دستگاهی،‌جنس بدنه و کیفیت ساخت آن دستگاه است. اسپرسوسازهای خانگی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. علاوه بر ظاهر زیباتر و حس خوبی که هر دستگاه با کیفیت می دهد، عمر دستگاه نیز به کیفیت بدنه و مواد تشکیل دهنده آن مربوط است.

می توان دستگاه های موجود را از نظر کیفیت بدنه و ساخت به صورت زیر رده بندی کرد:

اسپرسوسازهای گاستروبک 42606 و نوا 149 با بدنه ی استیل و صفحه گرم کن فنجان استیل

اسپرسوسازهای دلونگی و اسپرسوساز همسول با کیفیت ساخت بالا، پلاستیک با کیفیت و مونتاژ بسیار خوب که زیبایی خاصی به محل کار و یا آشپزخانه شما می بخشد

اسپرسوساز کاخلر و نوا 139 و 140 به دلیل استفاده بیشتر از پلاستیک در رده های آخر قرار می گیرند

 1. عملکردهای دستگاه

قطعا عملکرد بیشتر یک دستگاه رابطه مستقیم با محبوبیت و به صرفه بودن آن دستگاه دارد. بعضی از دستگاه های اسپرسو ساز مانند دستگاه های دلونگی BCO264 و BCO240 علاوه بر اسپرسو با کیفیت مطلوب و نازل بخار آب، قابلیت تهیه قهوه فیلتری ( فرانسه ) را نیز فراهم می سازند. در کل دستگاه های موجود خانگی را می توان بر اساس قابلیت بدین صورت رده بندی کرد:

قهوه ساز و اسپرسو ساز دلونگی BCO264 و BCO240 با قابلیت تهیه قهوه فیلتری، اسپرسو، با قهوه پودر و پد، و نازل بخار جهت تهیه کاپوچینو و لاته

اسپرسو ساز همسول با قابلیت تهیه اسپرسو با پودر قهوه، پد قهوه، و کپسول قهوه ( کپسول نسپرسو ) و نازل بخار جهت تهیه کاپوچینو و لاته

اسپرسو ساز دلونگی ECP 35.31 با قابلیت تهیه اسپرسو با پودر و پد قهوه و همچنین نازل بخار جهت تهیه کاپوچینوو و لاته و تهیه آب جوش

اسپرسو ساز گاستروبک 42606 و نوا 149 و 148 و 140 با قابلیت تهیه اسپرسو با پودر قهوه و همچنین نازل بخار جهت تهیه کاپوچینو و لاته و تهیه آب جوش

اسپرسوساز نوا 139 و کاخلر با قابلیت تهیه اسپرسو با پودر قهوه و همچنین نازل بخار جهت تهیه کاپوچینو و لاته

 

 1. گارانتی و خدمات پس ازفروش

گارانتی و خدمات پس از فروش می تواند خیال شما را از یک خرید امن راحت کند. هرچقدر هم دستگاه گمنام باشد اگر گارانتی و خدمات پس از فروش خوبی ارائه بدهد، کالا را با خیال راحت تری می توان خریداری کرد. در میان اسپرسو ساز های خانگی موجود در سایت گناوه مارت تمامی موارد موجود دارای گارانتی و خدمات پس از فروش هستند. دستگاه های نوا NOVA نیز به صورت گارانتی عرضه می شوند.

نتیجه گیری:

در بازار گسترده قهوه ، برند های کوچک و بزرگ در حال رقابت با یکدیگرند. اگر در خانه و یا محل کار احتیاج به یک اسپرسوی خوش عطر و طعم پیدا کنید راه های زیادی برای تهیه آن پیش روی شما قرار دارد. انتخاب دستگاه مورد نظر شما علاوه بر سلیقه و ذائقه شما نیاز به دانسته هایی متفاوت دارد که سعی شد در این مقاله به صورت مختصر و کاربردی به آن اشاره شود. بنابراین امیدواریم با یک خرید خوب، لذت نوشیدن یک اسپرسوی بی نظیر را تجربه کنید. تیم پشتیبانی قهوه ایلیا از طریق تلگرام و اپراتور کماکان راهنمای شما برای خرید بهتر دستگاه مورد نظرتان هستند.

منبع

کافه ایلیا

0 نظرها
برای خرید تلویزیون چه نکاتی را باید در نظر بگیریم؟ 11 4K 3D وبلاگ 2 ستونه 11 4K 3D

برای خرید تلویزیون چه نکاتی را باید در نظر بگیریم؟

برای خرید تلویزیون چه نکاتی را باید در نظر بگیریم؟

تلویزیون ها روز به روز پیشرفته‌تر می‌شوند و به همین دلیل انتخاب کردن یک محصول خوب سخت شده است. در این مطلب نکاتی را گفته‌ایم که باید در هنگام خرید تلویزیون در نظر بگیرید.

کدام مدل تلویزیون برای شما مناسب‌تر است؟ کدام تلویزیون LCD کارایی بهتری دارد؟ یک تلویزیون با چه اندازه‌ای نسبت بهتری با فضای اتاق نشیمن خانه شما پیدا می‌کند؟ چه تفاوتی بین تلویزیون های LCD و LED وجود دارد؟ این سوالات همیشه در هنگام خریدن یک تلویزیون مطرح می‌شوند و اغلب اوقات جواب واضحی هم برایشان وجود ندارد.

در واقع می‌توان گفت که روند خریدن تلویزیون می‌تواند برای متخصصان دنیای فناوری هم گیج کننده باشد؛ زیرا سازندگان زیادی در زمینه ساخت این تجهیزات فعالیت دارند و محصولات خود را با ویژگی‌ها، رنگ‌ها، اندازه‌ها و فناوری‌های مختلفی ارائه می‌کنند. به همین دلیل این سوال مطرح می‌شود که کدام تلویزیون برای شما و فضای زندگیتان بهتر است؟ در این مطلب سعی کرده‌‌ایم که نکاتی را در رابطه با خرید تلویزیون شرح دهیم. با گناوه مارت همراه باشید.

 

نکاتی که باید در هنگام خرید تلویزیون به آن توجه کنیم

نکاتی که باید در خرید تلویزیون به آن توجه کنیم برای خرید تلویزیون چه نکاتی را باید در نظر بگیریم؟ TV وبلاگ 2 ستونه TV

چه نمونه تلویزیون هایی در بازار وجود دارد؟

تلویزیون ها در انواع مختلفی عرضه شده‌اند و فناوری‌های متفاوتی در آنها به کار گرفته شده است، اما نتایج یکسانی را ارائه می‌کنند. هر فناوری ویژگی‌های مثبت و منفی خاص خود را دارد. در هنگام خریدن یک تلویزیون باید نکات پایه زیر را در نظر بگیرید:

تلویزیون های ال سی دی: CCFL

همه تلویزیون های LCD به یک نوع سیستم روشنایی پشتی همیشه روشن به نام لامپ‌های فلورسنت کاتد سرد (CCFL) مجهز هستند. این فناوری اخیرا توسط تکنولوژی جدیدتر LED که در تلویزیون های گران‌تر به کار رفته، کنار زده شده است؛ اگرچه هنوز هم در ساخت نمایشگرهای ارزان‌تر به کار می‌رود.

تلویزیون های LED: ال‌ای‌دی مستقیم

سیستم روشنایی پشتی این تلویزیون ها از تعدادی لامپ منتشر کننده نور (LED) که در پشت صفحه نمایشگر قرار گرفته‌اند، تشکیل شده است. ال‌ای‌دی مخفف Light-Emitting Diode به معنای دیود نورافشان است. این فناوری باعث شده است که فرآیند خاموش شدن نور به صورت مکانی صورت پذیرد و از این طریق روشنایی و تاریکی یک تصویر با کیفیت بهتری نمایش داده شده و کنتراست بهتری نیز ارائه گردد.

تلویزیون های ال ای دی از نمایشگرهای CCFL که دارای وسعت رنگ بیشتری هستند، قدرتمندتر و کارآمدتر هستند. امروزه سازندگان به دلیل هزینه زیاد نصب لامپ‌های LED، تلویزیون های دارای ال‌ای‌دی مستقیم را کنار گذاشته و به تلوزیون های دارای فناوری ال‌ای‌دی اج (Edge LED) روی آورده‌اند.

تلویزیون های LED: ال ای دی اج

فرآیند تامین نور پشتی در تلویزیون های OLED (دیودهای منتشر کننده نور ارگانیک) از طریق عبور کردن یک جریان الکتریکی از درون یک فیلم تابنده الکترونورتاب (electroluminescent) انجام می‌شود. این فناوری رنگ‌های بسیار بهتر و نسبت کنتراست بسیار بالاتری را تولید می‌کند و علاوه بر این سازندگان را قادر می‌سازد تا نمایشگرهای خود را با ضخامت بسیار باریک و قابلیت انعطاف پذیری بالاتری بسازند.

تلویزیون های OLED برای اولین بار در سال ۲۰۱۴ میلادی عرضه شدند و محبوبیت زیادی نیز دارند. OLED هنوز هم یک فناوری جدید و گران قیمت محسوب می‌شو‌د و سازندگان مشهور هم به میزان زیادی در ارائه محصولاتشان بر این فناوری تکیه می‌کنند. تا به امروز تنها شرکت ال جی توانسته است تلویزیون های اولد فول سایز تولید کند.

OLED TV برای خرید تلویزیون چه نکاتی را باید در نظر بگیریم؟                 1 وبلاگ 2 ستونه D8 AE D8 B1 DB 8C D8 AF D9 86 DB 8C DA A9 D8 AA D9 84 D9 88 DB 8C D8 B2 DB 8C D9 88 D9 86 1

نقطه کوانتوم (Quantum Dot)

هنوز فاصله‌ای نسبتا طولانی با عرضه تلویزیون های LED نقطه کوانتوم منتشر کننده نور باقی مانده است، اما این فناوری نیز در آینده‌ای نه چندان دور ارائه می‌گردد. طبق اطلاعات موجود سامسونگ موفق به ساخت یک فیلتر نانو کریستال بر مبنای فناوری نقطه کوانتوم شده است. این تکنولوژی می‌تواند پایداری نور بالاتر و مجموعه رنگ‌های بسیار خوب با نسبت کنتراست بسیار بالایی را ایجاد کند و از این طریق با فناوری OLED رقابت دارد.

تلویزیون های پلاسما

تلویزیون های دارای پنل پلاسمایی (PDP) با استفاده از پنل‌های شیشه‌ای دارای سلول‌های کوچک پرشده از مخلوط چند گاز بی اثر ساخته می‌شوند. این گازها با استفاده از انرژی الکتریسیته تحریک شده و از این طریق، پیکسل‌های یک صفحه نمایش را روشن می‌کنند. فناوری پلاسما نسبت به فناوری LCD کارایی بهتری در زمینه دقت کنتراست و رنگ‌ها دارد؛ اما تنها در ساخت تلویزیون های بزرگ‌تر از ۴۲ اینچ قابل استفاده است.

این مدل از تلویزیون توسط تعداد محدودی از سازندگان مورد استفاده قرار می‌گیرد. در دنیای امروز باید خوش شانس باشید که بتوانید یک تلویزیون پلاسما را در قفسه‌ی فروشگاه‌های وسایل خانگی پیدا کنید.

تلویزیون های منحنی

برخی از سازندگان وسایل الکترونیکی به ساخت تلویزیون های دارای نمایشگر منحنی شکل روی آورده‌اند، با این تفاوت که در این تلویزیون ها برخلاف تلویزیون های قدیمی دارای لامپ اشعه کاتدیک (CRT)، منحنی ایجاد شده در نمایشگر به سمت داخل است و نه به سمت خارج!

تلویزیون های منحنی برای خرید تلویزیون چه نکاتی را باید در نظر بگیریم؟ my feature uhd ku6300 60231408 وبلاگ 2 ستونه my feature uhd ku6300 60231408

کارشناسان معتقدند که این سبک طراحی باعث می‌شود که پیکسل‌های یک پنل نمایشگر فاصله یکسانی با چشم شما داشته باشند و از این طریق تصاویر زیباتری را نشان دهند. با این حال تلویزیون های خمیده هم نقاط ضعف خاص خود را دارند.

برجسته‌ترین نقطه ضعف این نمایشگرها این است که اگر که کاربر در زاویه ۴۰ درجه‌ای یا بیشتر از یک طرف این پنل‌ها قرار بگیرد، منحنی نمایشگر هندسه تصاویر را تحت تاثیر قرار می‌دهد و از این طریق باعث کوتاه نمایی محتویات نزدیک به شما و متراکم سازی مرکز تصویر می‌شود.

چه رزولوشن تصویری را انتخاب کنیم؟

تلویزیون اچ دی

تلویزیون های اچ دی با دو نوع رزولوشن تصویر در بازار موجود هستند. این تلویزیون ها باید بتوانند تصاویر را با حداقل کیفیت ۷۲۰ پیکسل نمایش دهند. سازندگان وسایل الکترونیکی، تلویزیون های اچ دی را اغلب با رزولوشن ۱۳۶۶ در ۷۶۸ پیکسل (HD) و رزولوشن ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ پیکسلی (FHD) عرضه می‌کنند. اگر که می‌خواهید یک تلویزیون جدید بخرید توصیه می‌کنیم که دستگاهی را خریداری کنید که بتواند حداقل رزولوشن ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ پیکسلی را ارائه کند.

اولترا اچ دی و ۴ کی

رزولوشن تلویزیون های اولترا اچ دی (UHD) چهار برابر رزولوشن تلویزیون های فول اچ دی است. این تلویزیون ها می‌توانند تصاویر را با کیفیت ۳۸۴۰ در ۲۱۶۰ پیکسل نمایش دهند و به همین دلیل جزییات تصاویر نشان داده شده توسط این نمایشگرها دقیق‌تر است، البته کاربر هم باید پهنای باند و ظرفیت حافظه بیشتری را برای اجرا و ذخیره این تصاویر به کار گیرد.


بیشتر بخوانید: تلویزیون ۸ کی شارپ ؛ طعم وضوح تصاویر آینده را بچشید!


تلویزیون های ۴K کارایی خوبی در زمینه بالا بردن کیفیت فیلم‌های اچ دی و نمایش دادن آن‌ها با کیفیت اولترا اچ دی ارائه می‌کنند. در حال حاضر تنها تعداد محدودی تلویزیون در بازار وجود دارد که بتواند فیلم‌ها و تصاویر را با کیفیت ۴K واقعی نمایش دهد.

اچ دی آر

اچ دی آر یکی دیگر از فناوری‌های محبوب در صنعت ساخت تلویزیون است. این فناوری می‌تواند دقت تصویر بسیار خوبی را ارائه کند و تا به امروز در ساخت چند مدل تلویزیون اولترا اچ دی مورد استفاده قرار گرفته است. در واقع می‌توان گفت که تماشای یک فیلم به کمک یک تلویزیون HDR از تماشای یک فیلم در یک تلویزیون ۴K بسیار لذت بخش‌تر است.

تلویزیون های دارای فناوری اچ دی آر می‌توانند شاخص میزان روشنایی و سیاهی تصاویر و فیلم‌ها را با کیفیت بسیار بهتری ارائه کنند و علاوه بر این، جزییات بیشتری را نیز در پخش این محتویات نشان دهند.

اچ دی آر به روش‌های فیلمبرداری خاصی نیازمند است. در حال حاضر امکان نمایش دادن فیلم‌های موجود با کیفیت HDR وجود ندارد. علاوه بر این، برای نشان دادن فایل‌های چندرسانه‌ای با این کیفیت، به تلویزیون های خاصی نیز نیاز است. در حال حاضر سامسونگ تنها برندی محسوب می‌شود که توانسته است نمایشگرهای خاصی را برای نشان دادن فیلم‌ها و تصاویر اچ دی آر بسازد؛ اگرچه ال جی و سونی هم اخیرا توانسته‌اند محصولات موجود خود را به قابلیت ارائه این فناوری مجهز سازند.

در هنگام خریدن یک تلویزیون چه پارامترهای دیگری را باید در نظر بگیریم؟

برای خرید یک تلویزیون دارای نمایشگر تخت باید هزینه زیادی را بپردازید و به همین دلیل بهتر است که قبل از خریدن چنین دستگاهی به میزان کافی تحقیق کرده باشید. برای این کار، خریدن یک تلویزیون پلاسما یا ال سی دی که در اولین فروشگاه سر راهتان می‌بینید، نمی‌تواند راهکار خوبی برای رفع نیاز شما و گرفتن بیشترین میزان کارایی از یک نمایشگر باشد.

به همین دلیل باید پارامترهای دیگری را هم در نظر بگیرید. در این قسمت به ارائه توضیحاتی در رابطه با نحوه محاسبه اندازه ایده آل یک تلویزیون پرداخته‌ایم.

مردم اغلب تلویزیون مورد نظر خود را بر حسب فضایی که برای قرار دادن آن در اختیار دارند، انتخاب می‌کنند؛ اما این یک راهکار صحیح نیست. تلویزیون های تخت، فضای بسیار کمتری از آنچه شما تصور می‌کنید، اشغال می‌کنند و به همین دلیل ممکن است که یک تلویزیون فلت در فاصله ۳۰ تا ۶۰ سانتی‌متر دورتر از آنچه که شما به عنوان مکان دید در نظر دارید، قرار بگیرد، در نتیجه تصاویر با اندازه کوچک‌تری توسط شما دیده شوند.


بیشتر بخوانید: تلویزیون ۸۸ اینچی QLED سامسونگ عرضه شد


شما می‌توانید با خریدن یک تلویزیون اچ دی به یک صفحه نمایش بزرگ‌تر و فاصله دید مناسب دسترسی داشته باشید بدون این که با مشکلاتی برای دیدن تصاویر مواجه شوید. نویز نداشتن یک تلویزیون اچ دی زمانی رخ می‌دهد که فاصله ایده آل بین مکان نشستن بیننده و صفحه نمایش تلویزیون در حدود ۳ تا ۴ برابر ارتفاع تلویزیون باشد.

چگونه اندازه ایده آل یک تلویزیون اچ دی را محاسبه کنیم؟ برای خرید تلویزیون چه نکاتی را باید در نظر بگیریم؟                 2 وبلاگ 2 ستونه D8 AE D8 B1 DB 8C D8 AF D9 86 DB 8C DA A9 D8 AA D9 84 D9 88 DB 8C D8 B2 DB 8C D9 88 D9 86 2

چگونه اندازه ایده آل یک تلویزیون اچ دی را محاسبه کنیم؟

محاسبه اندازه درست یک تلویزیون شما را قادر می‌سازد تا محصولی را انتخاب کنید که به گونه‌ای مناسب در خط دید شما قرار گیرد و علاوه بر این، تصاویر را با وضوح و کیفیت خوبی نمایش دهد.

به یاد داشته باشید که اگر می‌خواهید فقط محتویات رسانه‌ای دارای رزولوشن اس دی (۶۴۰ در ۴۸۰ پیکسلی) را مشاهده کنید، باید تلویزیونی را انتخاب نمایید که نمایشگر کوچک‌تری داشته باشد، زیرا برای بهتر دیدن تصاویر یک نکته بسیار حائز اهمیت است. با یک رزولوشن ثابت، هرچه صفحه نمایش بزرگ‌تر باشد؛ کیفیت تصویر کمتر می‌شود.

برای محاسبه سایز ایده آل یک تلویزیون باید فاصله مورد نظر خود با نمایشگر آن را در عدد ثابت ۰.۵۳۵ ضرب کنید و سپس حاصل ضرب را به نزدیک‌ترین سایز نمایشگر گرد کنید. برای مثال اگر که می‌خواهید در فاصله ۲ متری (حدود ۸۰ اینچی) از تلویزیون خود بشینید، تلویزیون مورد نیاز شما یک نمایشگر ۴۲ اینچی است؛ زیرا حاصل ضرب عدد ۲۰۰ در عدد ثابت ۰.۵۳۵ معادل با ۱۰۸ سانتی متر (۴۲.۷ اینچ) و نزدیک‌ترین اندازه تلویزیون به این عدد ۴۲ اینچ است.

در هنگام خرید تلویزیون چه ویژگی‌های دیگری را باید در نظر بگیریم؟

یک تلویزیون ویژگی‌های زیادی دارد و به همین دلیل نمی‌توانیم همه این ویژگی‌ها را در این مطلب کوتاه خلاصه کنیم در نتیجه تنها به ارائه توضیحاتی در مورد مهم‌ترین ویژگی‌های یک نمایشگر پرداخته‌ایم.

پورت کارت حافظه یا یو اس بی

اگر که یک دوربین دیجیتالی دارید، با خریدن تلویزیونی که به پورت کارت حافظه یا یو اس بی مجهز باشد، می‌توانید عکس‌های گرفته شده با دوربین را به کمک تلویزیون خود مشاهده کنید.

کنتراست

رنگ‌های سفید روشن نباید هیچ جزییات سبز، صورتی یا آبی رنگی را در خود داشته باشند. در مقابل رنگ مشکی هم نباید محو شده باشد یا آثاری خاکستری، سبز یا آبی رنگ را در خود نشان دهد.

رنگ‌ها

روشنی و یکپارچگی رنگ‌ها را در نظر بگیرید. لبه رنگ‌ها باید بدون نویز باشد. دقت کنید که قسمت‌های اشباع شده به میزان زیاد تا چه مقدار نقطه‌ای هستند و پوست کاراکترها، مخصوصا در سکانس‌های تاریک، تا چه مقداری طبیعی دیده می‌شود.

جزییات فیلم‌ها و تصاویر

در نظر داشته باشید که نمایشگر تا چه اندازه از بافت یک تصویر را می‌تواند نشان دهد. برای مثال دقت کنید که آیا تلویزیون یک درخت را به صورت یک توده سبز نشان می‌دهد یا این که تک تک برگ‌های درخت نشان داده می‌شوند.

لبه‌ها

دقت کنید که تلویزیون مورد نظرتان فاقد هاله‌ها و بریدگی‌های نور مخصوصا در نزدیکی انحنای صفحه نمایشش باشد.

حرکت

اجسام متحرک را از نظر نداشتن لکه، محو شدگی، دنباله، تکرار و نویزهای نقطه‌ای بررسی کنید.

اثر تصنعی تصویر

تصاویر را از نظر نداشتن لکه، نوارهای رنگی و نویزهای نقطه‌ای بررسی کنید. چنین نویزهایی به دلیل ضعیف بودن تیونر یا قدرت پردازش تصاویر تلویزیون ایجاد می‌شوند. قسمت تنظیمات یک تلویزیون را قبل از خریدن آن چک کنید. پیکره بندی یک تلویزیون بر حسب تنظیمات کارخانه نمی‌تواند همیشه فیلم‌ها و تصاویر را با کیفیت خوبی نشان دهد.

ویژگی‌های صوتی یک تلویزیون

ویژگی‌های صوتی یک تلویزیون برای خرید تلویزیون چه نکاتی را باید در نظر بگیریم؟                 3 وبلاگ 2 ستونه D8 AE D8 B1 DB 8C D8 AF D9 86 DB 8C DA A9 D8 AA D9 84 D9 88 DB 8C D8 B2 DB 8C D9 88 D9 86 3

یک تلویزیون برای این که بتواند در کنار تصاویر باکیفیت، صدای خوبی را هم ارائه کند باید به یک سیستم صوتی فراگیر مجهز شده باشد؛ اما همه سازندگان محصولات خود را با این فناوری ارائه نمی‌کنند و به همین دلیل در هنگام خریدن یک تلویزیون باید پارامترهای زیر را برای سنجش کیفیت صدا در نظر بگیریم.

باس

افکت باس باید عمیق و همه جانبه باشد، در زمان مورد نیاز تشدید گردد و باعث تخریب شدن باقی ویژگی‌های صوتی یک فیلم نشود.

صوت‌ها

صدا باید گسترده، واضح، غنی و عاری از خفگی باشد.

صدای زیر

افکت صدای زیر باید در هنگام زیاد بودن میزان صدا واضح، همه جانبه و صاف باشد و نباید بر صدای اصلی صحنه غلبه کند.

عمق و پهنای صدای صحنه

یک تلویزیون خوب باید صدا را به جلو، عقب و دو طرف خود منتشر کند تا از این طریق بدون هیچ گونه کاهش کیفیت و انسجامی بعد بیشتری به آنچه که در حال نمایش است، ببخشد.

سوالات و نکاتی که باید قبل از خریدن تلویزیون در نظر داشته باشید

پرسیدن سوالات زیر پروسه خریدن یک تلویزیون را ساده‌تر می‌کند:

اچ دی یا ۴ کی؟

تلویزیون های ۴ کی کارایی بسیار خوبی در نمایش تصاویر و فیلم‌ها دارند. علی رغم این که در حال حاضر تلویزیون های ۴ کی کمی در بازار وجود دارد، محصولات برتر این دسته بندی می‌توانند کارایی خوبی را در تبدیل کردن رزولوشن اچ دی به ۴ کی ارائه کنند. البته در صورتی که نیازی به یک تلویزیون ۶۵ اینچی یا بزرگ‌تر ندارید، می‌توانید با کمک یک تلویزیون فول اچ دی هم تصاویر و فیلم‌های مورد نظرتان را با کیفیت خوبی تماشا کنید.

چه سایزی؟

ابعاد اتاقی که قرار است تلویزیون در آن قرار گیرد و مقدار پولی که شما می‌پردازید، این پارامتر را تعریف می‌کنند. شما می‌توانید با کمک فرمول توضیح داده شده پیشین اندازه تلویزیون خود را تعیین کنید. به یاد داشته باشید که یک تلویزیون کوچک و کارآمد اغلب بهتر از یک تلویزیون بزرگ و ناکارآمد است. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که در صورت خریدن یک تلویزیون ۴ کی می‌توانید در فاصله کوتاه‌تری نسبت به آن بشینید.

چند پورت اچ دی ام آی؟

تلویزیونی که قرار است در یک اتاق نشیمن قرار گیرد باید حداقل ۳ پورت HDMI داشته باشد زیرا اگر که می‌خواهید دستگاه‌های جانبی مختلفی را به تلویزیون خود وصل کنید، یک دستگاه دارای کمتر از ۳ پورت HDMI نمی‌تواند کارایی مورد نظر شما را ارائه کند.

اتصال یک دستگاه آنالوگ

تلویزیون های جدید بیشتر از ۲ پورت ترکیبی ندارند و از طرفی دوره تولید و استفاده از دستگاه‌های جانبی هم که سیگنال‌های تلویزیونی را به یک نمایشگر منتقل می‌کنند، تقریبا به آخر رسیده است با این حال اطمینان یابید که تلویزیون جدید شما توانایی پشتیبانی دستگاه‌های VCR و DVD را هم داشته باشد.

نصب تلویزیون بر روی دیوار

قبل از نصب یک تلویزیون به دیوار باید اطمینان یابید که آیا دیوار مورد نظر توانایی تحمل وزن تلویزیون تخت مورد نظر شما را دارد یا خیر. بعد از این مرحله باید ببینید که آیا امکان نصب کردن تلویزیون مورد نظر شما به دیوار وجود دارد؟ و در آخر باید ببینید که آیا پایه‌های نصب به همراه تلویزیون ارائه می‌شوند یا شما باید آن‌ها را به طور جداگانه خریداری کنید.

اتصال به سینمای خانگی

اگر که نمی‌خواهید تلویزیون جدیدتان را به یک سیستم سینمای خانگی وصل کنید باید کارایی صوتی آن را مد نظر قرار دهید؛ در این صورت باید نمایشگری را بخرید که بتواند بدون هیچ گونه اختلالی حداکثر صدای مورد نظر شما را تولید کند. کیفیت صدای دیالوگ‌ها و قدرت افکت باس در هنگام کم بودن صدا را نیز باید در نظر بگیرید. اگر که می‌خواهید از یک سیستم سینمای خانگی در کنار تلویزیون جدید خود استفاده کنید، نیازی نیست که بهای گرانی را برای خریدن یک دستگاه دارای اسپیکرهای داخلی قدرتمند و خاص بپردازید.

.

منبع: techradar

0 نظرها
خرید یک عطر خوب perfume 3 edited وبلاگ 2 ستونه perfume 3 edited

خرید یک عطر خوب

خرید یک عطر خوب

Buy a good perfume

حتی اگر تا امروز چنین تجربه ای نداشته باشید، سرانجام یک روز هم برای شما اتفاق می‌افتد که در یک مغازه عطرفروشی، برای انتخاب نوع عطر دچار تردید شوید یا اینکه برای خرید عطر مورد نظرتان، مبلغ هنگفتی را هم پرداخت کنید ولی عطر شما روی پوست تان ماندگاری نداشته باشد و حسابی ناراحت تان کند.هر عطری دارای چند رایحه است. رایحه اول همان اولین احساسی است که از بوی عطر پیدا می‌کنید و در فروش عطر تاثیر زیادی دارد. این بود، تازه و تند است و به سرعت تبخیر می‌شود. رایحه دوم، وقتی بوی اول را از بین می‌برد آشکار می‌شود. این رایحه، بدنه اصلی عطر را تشکیل می‌دهد و ملایم‌تر از رایحه اولیه است و ۱۰ دقیقه تا چند ساعت بعد از استفاده از عطر احساس می‌شود. رایحه پایه یا پس رایحه. زمانی که دو رایحه اول از بین رفتند، مشخص می‌شود. ترکیبات این گروه از اجزای سنگین و پردوامی مثل صمغ ها، کهربا، نعناع هندی و غیره تولید می‌شود و در عطرهای با کیفیت، چند روزی دوام دارد. درست انتخاب کنید ویژگی عطر خوب این است که رایحه اش یکنواخت باشد و پس از قرار گرفتن روی پوست، تغییر ماهیت ندهد. هنگام خرید، اجازه دهید تست عطر چند دقیقه روی پوست شمات باقی بماند تا رایحه پایه آن تا حدی مشخص شود ولی بیش از سه عطر را همزمان امتحان نکنید چون بینی شما دیگر قدرت تشخیص نخواهد داشت و شاید رایحه ای ناخواشیند از ترکیب عطرهای گوناگون به مشامتان برسد. در بعضی از عطرفروشی ها، یک ظرف قهوه یا کاکائو وجود دارد تا مشتری پس از هر بار امتحان عطر، از آن ظرف استشمام کند و به امتحان عطرها ادامه دهد. هیچ گاه عطر را روی پوست خود مالش ندهید چون این کار باعث از بین رفتن مولکول‌های پایه عطر و عدم ماندگاری آن می‌شود. البته این نکته را فراموش نکنید که پوست‌های گوناگون بر رایحه عطرها آثار گوناگونی می‌گذارند و هر عطری را نباید روی هر پوستی استفاده کرد. به عبارت دیگر برای هر پوستی عطرهای خاصی طراحی شده است. چه پوستی، چه عطری؟ رنگ پوست، چربی یا خشکی پوست، چهره و شخصیت شما تعیین می‌کند چه عطری مناسب شما است. برای افرادی که پوست روشن دارند، استفاده از عطرهایی که رایحه گل‌ها در آنها به کار رفته توصیه می‌شود و برای پوست‌های گندمی، به کار بردن رایحه‌های oriental یا مشرق زمینی مناسب‌تر است. در عین حال افرادی که پوست روشنی دارند، بهتر است از بوهای خنک و ترش یا خنک و تلخ استفاده کنند چون با پوستشان سازگاری بیشتری دارد و دوامش هم بیشتر است. به افراد سبزه و گندمی هم رایحه‌های گرم و شیرین توصیه می‌شود. جالب است بدانید مهمترین لحظه درک رایحه، هنگام عبور فرد است و شما می‌توانید با انتخاب عطر متناسب با چهره و شخصیت تان، روی دیگران تاثیری به یادماندنی بگذارید. بهتر است در فصل گرما از عطرهای خنک و در فصل سرما از عطرهای گرم استفاده شود. بعضی از خانم‌ها ممکن است از یک عطر مردانه خوششان بیاید ولی توصیه می‌شود هرگز از عطرهای مخصوص جنس مخالف استفاده نکنید، زیرا خصوصیات هر جنس، در عطر مخصوص آن در نظر گرفته شده و مواد شیمیایی به کار رفته در آن نیز با فیزیولوژی و هورمون‌های بدن تناسب دارد.کته دیگر اینکه عطر را روی نقاطی از پوست به کار ببرید که زیر آنها نبض وجود دارد. در این نقاط، خون با فشار بیشتری جریان دارد و حرارت حاصل از آن، به تراوش رایحه و انعکاس آن از پوست کمک زیادی می‌کند. به طور معمول نقاط نبضی شامل مچ دست ها، پشت گوش ها، آرنج و گردن هستند که بهترین نقاط برای زدن عطر به حساب می‌آیند. البته عطر زدن به گردن، احتمال بروز بیماری‌های پوستی در این ناحیه را افزایش می‌دهد.

0 نظرها
چگونه عطر تقلبی را تشخیص دهید؟ 13038410 17988805 5 5 1472306458 0 1472473523 1472480555 650 6 1488295420 650 0666cb6e70 1492077522 وبلاگ 2 ستونه 13038410 17988805 5 5 1472306458 0 1472473523 1472480555 650 6 1488295420 650 0666cb6e70 1492077522

چگونه عطر تقلبی را تشخیص دهید؟

؟How to determine a fake perfume

چگونه عطر تقلبی را تشخیص دهید؟

عطرهای تقلبی معمولا شیشه های نامرغوب و کدری دارند. چاپ روی شیشه و جعبه معمولا کمرنگ و با نمونه اصل آن متفاوت است و محتویات شیشه به طرز عجیبی غیرعادی به نظر می آید(مثلا خیلی پر رنگ هستند).

اگر در اینترنت عکس نمونه های اصل را ببینید به راحتی می توانید با نمونه هایی که فروشنده ها به شما نشان می دهند مقایسه کنید و انتخاب درستی داشته باشید. اگر عطر شما تقلبی باشد، می تواند علاوه بر پوست به ریه ها نیز آسیب بزند. علائمی مثل خارش گلو و بینی، عطسه، آبریزش بینی و سرفه می تواند نشان دهنده مشکل دار بودن عطرتان باشد. از طرف دیگر افرادی که آلرژی دارند یا به بیماری ها و مشکلات تنفسی مثل آسم دچار هستند باید بسیار مراقب خودشان باشند.

0 نظرها